
ROERMOND - Regisseur Abdel Daoudi geeft Hedda Gabler een stem die je nog niet eerder hebt gehoord. Rauw, compromisloos en doordrenkt met de dynamiek van macht en controle.
In een maatschappij die marginaliseert en exotiseert, vecht Hedda niet alleen voor vrijheid – ze eist ruimte op. Ze speelt met percepties, manipuleert niet uit machtslust, maar uit pure noodzaak. Om haar eigen waarde te bepalen in een wereld die haar vaak alleen als object ziet.
Grenzen
Ze is de ultieme brat in ballingschap – brutaal, scherp en zonder angst om de waarheid onder ogen te zien. Hedda’s relaties worden bepaald door sociale machtsverhoudingen: haar partner die haar controledrang niet begrijpt, de mannen in haar omgeving die haar als exotisch bestempelen zonder haar ooit écht te kennen. Ze zoekt de grenzen op van vrouw-zijn in een maatschappij die haar tegelijk vereert en veracht. Ze provoceert, ze tart, ze daagt uit.
Boventiteling
Deze toneelvoorstelling wordt elke opvoering voorzien van live boventiteling in het Nederlands. Dit maakt de voorstelling standaard geschikt voor mensen met een auditieve beperking. Let op: deze voorstelling bevat een scène met zelfdoding en een plotselinge harde knal. Dit kan als confronterend worden ervaren. Voor ondersteuning kun je terecht bij 113 Zelfmoordpreventie via www.113.nl of 0800 – 0113.
Op 28 februari is deze uitvoering van Toneelschuur Producties te zien in de ECI Cultuurfabriek. Kaarten kosten 22,50 en zijn hier verkrijgbaar.