SINT-ODILIËNBERG - Een boerderij uit de dertiende eeuw, verscholen achter beukenbomen. Een burenruzie die zo hoog opliep dat heel de omgeving erover praatte. En een adellijke familie die vanuit een neogotisch kasteeltje haar stempel drukte op het landschap.
Het klinkt als een roman, maar het is échte Midden-Limburgse geschiedenis, en je loopt er zomaar doorheen.
Verhalen
Tijdens de VVV-wandeling Munnichsbos en Aerwinkel neem je op 31 mei onder leiding van een deskundige VVV-gids een duik in het verleden van Sint Odiliënberg en omgeving. Twee uur lang wandel je over onverharde bospaden en stille landweggetjes, terwijl de verhalen van deze plek tot leven komen.
Monnikenbos
Het Munnichsbos, letterlijk ‘monnikenbos’, draagt zijn oorsprong in de naam. Niet alles ging vreedzaam. Tussen de eigenaren van het bos en de bewoners van buurtschap Genouden ontstond een flinke ruzie over een recht van overpad. Hoe dat precies zat? Dat hoor je onderweg van de gids. Eén ding is zeker: het was geen klein meningsverschil.
Kasteel Aerwinkel
De VVV-gids vertelt ook het verhaal van de Geradts, die vanuit het nabijgelegen kasteel Aerwinkel het gebied beheerden. Het kasteel, ontworpen in 1854 door niemand minder dan Pierre Cuypers, ligt verscholen in een Engelse landschapstuin van 7,5 hectare.
PraktischDe start van de circa twee uur durende wandeling is die 31e mei om 14.00 uur bij Fanfarezaal Sint Wiro, aan de Sint Josephstraat 2 in Sint Odiliënberg (buurtschap Reutje). Deelnamekosten bedragen 7 euro per persoon. Stevig schoeisel wordt aanbevolen. Er kunnen maximaal 20 deelnemers mee. Reserveren is verplicht en kan via
deze website.