Code geel, natte ochtend in Limburg

09 sep , 8:44 Het Weer
regen

In onze provincie is dinsdagochtend code geel van kracht wegens langdurige regenval. Het KNMI verwacht dat tot de middag plaatselijk 30 tot 50 millimeter regen kan vallen. Daarmee is er kans op wateroverlast, vooral in het zuiden van de provincie.

Waterschap Limburg meldt dat de beken momenteel een lage waterstand hebben, waardoor er ruimte is om regen op te vangen. Toch kunnen straten of weilanden tijdelijk onder water lopen, afhankelijk van waar de zwaarste buien vallen. Het Watermanagementcentrum van het waterschap volgt de situatie op de voet en kan zo nodig maatregelen nemen.

Inwoners worden opgeroepen alert te zijn en zich voor te bereiden op mogelijke overlast. Praktische tips om schade te beperken zijn te vinden op wachtnietopwater.nl. Actuele waterstanden zijn te volgen via waterstandlimburg.nl en de WaterstandLimburg-app.