Hooikoortsklachten nemen toe door warmer weer

18 mei , 21:07Het Weer
ChatGPT Image 16 mei 2026, 22_51_12
ROERMOND – Mensen met hooikoorts moeten de komende dagen rekening houden met meer klachten. Volgens Weeronline zorgt de combinatie van regen in de afgelopen periode en oplopende temperaturen voor een flinke toename van pollen in de lucht.
Vooral grassen staan nu in bloei. Juist graspollen veroorzaken bij veel mensen klachten zoals niezen, jeukende ogen, een loopneus en benauwdheid. Doordat het vanaf halverwege komende week warmer, droger en zonniger wordt, kan de pollenproductie verder toenemen.
De komende week begint nog wisselvallig, maar de temperatuur loopt geleidelijk op. Rond woensdag kan de grens van 20 graden worden bereikt. Vanaf donderdag wordt het stabieler en blijft het waarschijnlijk langere tijd droog. Voor veel mensen betekent dat aangenamer weer, maar voor hooikoortspatiënten kan het juist een lastige periode worden.
Wie gevoelig is voor pollen doet er verstandig aan de hooikoortsverwachting goed in de gaten te houden. Ook kan het helpen om ramen gesloten te houden op momenten met veel pollen, kleding niet buiten te drogen en na een dag buiten de haren te wassen.
Bron: Weeronline / ANP Connect
________________________________________
Volg dagelijks het laatste nieuws uit Roermond en Midden-Limburg via www.roermond.nieuws.nl. Nieuws of activiteiten? Mail naar [email protected].
#Roermond #MiddenLimburg #Hooikoorts #Pollen #Graspollen #Weer #Weeronline #RoermondNieuws #LokaalNieuws
loading

Loading articles...

Loading