Gratis bellen met de Belastingtelefoon voor mensen met een auditieve of spraakbeperking

21 apr , 10:08nieuws
woman-teaching-sign-language
Freepik (Public Domain)
ROERMOND -  De Belastingdienst heeft sinds kort een eigen Teletolk-belportaal. Deze dienst is bedoeld voor mensen met een auditieve of spraakbeperking. Zij kunnen via Teletolk gratis bellen met de Belastingtelefoon voor hulp met hun belastingen en toeslagen.
De Belastingdienst geeft aan een gelijkwaardige, toegankelijke communicatie voor iedereen te willen. 'We hebben daarom op onze website een link gemaakt naar een eigen Teletolk-belportaal voor mensen die doof of slechthorend zijn of een spraakbeperking hebben”, vertelt Richard Boeijen, senior adviseur Interactie bij de directie Particulieren.
Gebaren
Met de dienst Tolkcontact Teletolk kunnen mensen direct en anoniem bellen met de Belastingtelefoon. Richard Boeijen: 'Voor de doelgroep is deze dienst gemakkelijk in het gebruik. Je klikt op Gebaren om een gebarentolk te zien, die vertaalt wat er gezegd wordt. Je kunt zelf gebaren, spreken of typen. Klik je op Tekst, dan vertaalt een tekstbemiddelaar wat er gezegd wordt. Je kunt hierbij zelf spreken of typen. Onze collega’s van de Belastingtelefoon voeren de gesprekken zoals mensen dat van ons mogen verwachten.'
Vertrouwelijk
Alle gesprekken met de BelastingTelefoon, gevoerd via Teletolk, zijn vertrouwelijk. 'Dit betekent dat medewerkers van Teletolk niets mogen delen over een gesprek. Zij vertalen en tolken, maar voegen niets toe aan de inhoud van het gesprek', benadrukt Bjorn Meijer, unitdirecteur Dienstverlening bij de Belastingdienst. Meijer vervolgt: 'We willen bereikbaar zijn voor iedereen, dichtbij en op een manier die passend is voor mensen. Dat doen we bijvoorbeeld in onze balies en steunpunten, via videobellen én met brede telefonische hulp, waartoe ook de hulp via Tolkcontact Teletolk behoort. 
De openingstijden voor Tolkcontact Teletolk sluiten aan bij die van de Belastingdienst.
loading

Loading articles...

Loading