Iets meer Roermondenaren in de verslavingszorg dan tien jaar geleden

11 jul , 10:19nieuws
artist-smoking-marijuana-vape-pen-joint
magnific.com
ROERMOND - Roermond telt iets meer inwoners die met een medisch traject van hun verslaving proberen af te komen dan tien jaar geleden. Het zijn er bovendien meer dan in vergelijkbare gemeenten, blijkt uit cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatie Systeem, gepubliceerd door het AD.
In heel Nederland heeft de verslavingszorg vorig jaar een kleine 68.000 mensen behandeld, van wie er een slordige 300 in Roermond wonen. De gemiddelde leeftijd, landelijk: 42 jaar. Driekwart van alle cliënten is man. Bijna de helft heeft een alcoholprobleem, bij de 55-plussers is dat zelfs 60 procent.
Kortere wachttijd
Bij 25-minners is cannabis juist het grootste probleem: 40 procent van de jongeren in de verslavingszorg probeert van die drug af te komen. Ondertussen groeit ook het aantal mensen met een gokverslaving: dat zijn er inmiddels meer dan 3100. Tegelijkertijd is de wachttijd voor verslavingszorg in Noord- en Midden-Limburg de afgelopen jaren korter geworden: van ruim zeven weken begin 2023 ging die naar bijna zes weken eind vorig jaar. Tussen het verwijzen door de huisarts en de intake bij een specialist in de geestelijke gezondheidszorg zitten ruim drie weken, daarna duurt het nog ruim twee weken voordat de behandeling begint. Officieel moet je binnen vier weken na de verwijzing een intakegesprek hebben, daarna mag het nog tien weken duren tot het begin van de behandeling.
loading

Loading articles...

Loading