🏎️ Max Verstappen finisht als tweede in Zandvoort: “Heel bijzonder om hier te rijden

31 aug , 18:37 • nieuws
SI202508310409-12b
ChatGPT zei:

Zandvoort / Midden-Limburg – Max Verstappen is zondag als tweede geëindigd in de Dutch Grand Prix. Voor de drievoudig wereldkampioen, die in de regio Roermond en Maasdal nog altijd op veel steun kan rekenen, was het opnieuw een bijzonder weekend in eigen land.

De race werd gedomineerd door de McLarens. Oscar Piastri pakte vanaf pole de leiding en won de wedstrijd. Lando Norris leek lange tijd op weg naar plek twee, maar viel in de slotfase uit. Daardoor schoof Verstappen door naar de tweede plaats. Rookie Isack Hadjar (Racing Bulls) profiteerde mee en mocht voor het eerst in zijn carrière het podium betreden.

Een zwaar weekend voor Red Bull

Na afloop was Verstappen kritisch over het tempo van zijn Red Bull. “Qua snelheid ging het niet goed. We moesten de hele race vechten met het zusterteam, en dat mag niet. De auto gaat gewoon niet hard genoeg,” aldus de wereldkampioen. Vooral in de snelle bochten moest Verstappen volgens eigen zeggen veel tijd laten liggen.

Toch zorgde de alternatieve bandenstrategie van Verstappen – starten op softs en later mediums – voor spektakel in de openingsfase. Bij de start nam hij risico in de Tarzanbocht en de Hugenholtzbocht, waar hij kort de controle verloor maar zijn auto knap uit de muur hield. “Ik gaf alles, maar de grip was er niet,” blikte hij terug.

Oranjezee in de duinen

Ondanks het gebrek aan snelheid was Verstappen zichtbaar onder de indruk van de sfeer in Zandvoort. “Het hele weekend was ongelooflijk. Zoveel oranje, zoveel steun. Dat blijft bijzonder. Om hier tweede te worden, is een goede prestatie,” zei hij op het podium.

Voor het thuispubliek voelde de race opnieuw als een feest. Drie dagen lang kleurden de duinen oranje, met fakkels, vlaggen en het vertrouwde volkslied dat uit duizenden kelen klonk.

Stand van zaken

Met zijn tweede plaats verstevigt Verstappen zijn positie in het kampioenschap, al blijft de druk van McLaren toenemen. Voor de rookie Hadjar was het een dag om nooit te vergeten. De jonge Fransman pakte zijn eerste Formule 1-podium en mocht naast Verstappen het volksfeest meevieren.

Roermond Nieuws – Jouw nieuws uit jouw stad

#Roermond #RoermondNieuws #MaxVerstappen #DutchGP #Zandvoort #Formule1 #MiddenLimburg

foto verstappen.com