ROERMOND - Evenveel haltes als in 2022, maar wel meer bussen: dat is hoe het openbaar vervoer in Roermond zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld. Vooral naar Swalmen rijdt de bus vaker dan een paar jaar geleden, blijkt uit cijfers van ov-kennisplatform CROW.
Bij de drukste haltes in Swalmen is het aantal bussen per week gestegen van 254 in september 2022 naar 374 in september vorig jaar.
Stops
Op het grondgebied van de gemeente Roermond als geheel stoppen elke week 28.389 bussen, verdeeld over 123 haltes. Dat aantal haltes is sinds 2022 dus niet veranderd, maar het aantal keren dat bij die haltes een bus stopt is sinds dat jaar gestegen: toen kon je nog 25.761 keer per week ergens in- of uitstappen.
Opvallend
De stijging van het aantal bussen in Roermond is overigens opvallend groot: in vergelijkbare gemeenten is het verschil met een paar jaar geleden naar verhouding kleiner dan hier. Sinds de eerste lockdowns in de strijd tegen het coronavirus, inmiddels meer dan zes jaar geleden, is de hoeveelheid openbaar vervoer op veel plekken nog steeds niet helemaal hersteld. In Roermond lag het aantal stops per week, van alle ov-vormen dus, niet alleen de bus, in september nog altijd 3 procent lager dan in september 2018. In een doorsnee vergelijkbare gemeente ligt de hoeveelheid openbaar vervoer nog altijd 6 procent onder het jaar met het meeste ov.