
Op donderdag 13 november 2025 vindt om 14.00 uur de jaarlijkse herdenking plaats bij het Monument van Verdraagzaamheid in Haelen. Dit jaar heeft de plechtigheid een bijzonder karakter: het is de 25e editie van deze herdenking. Al een kwart eeuw wordt hier stilgestaan bij de offers uit het verleden en bij het grote belang van vrede en verzoening.
Tijdens deze jubileumeditie spreken drie bijzondere gasten:
Zij delen hun persoonlijke reflecties op het monument, de geschiedenis en het blijvende belang van verdraagzaamheid.
De herdenking staat in het teken van meer dan 800 militairen die in de Tweede Wereldoorlog in het Leudalgebied zijn omgekomen. Opvallend is dat tijdens deze herdenking ook de voormalige vijanden uit Duitsland en Oostenrijk worden herdacht. De boodschap: oude grenzen en vijandschappen kunnen worden overwonnen.
Dit jaar krijgt de herdenking extra lading door de aanwezigheid van 305 foto’s van oorlogsslachtoffers. Deze portretten maken het verleden tastbaar en tonen dat achter ieder slachtoffer een persoonlijk verhaal schuilgaat.
De Stichting Herdenkingsmonument Militairen en de gemeente Leudal nodigen inwoners en belangstellenden van harte uit om aanwezig te zijn bij deze bijzondere jubileumplechtigheid.
Details 📌 Wat: 25e jaarlijkse herdenking bij het Monument van Verdraagzaamheid 📍 Waar: Roggelseweg, Haelen (nabij het Leudalmuseum) 📅 Wanneer: Donderdag 13 november 2025 🕑 Aanvang: 14.00 uur
Heb jij nieuws uit jouw wijk, dorp of buurt? Een mooi verhaal, een evenement of clubnieuws dat gezien mag worden? Stuur het naar [email protected] — want ook jouw verhaal telt.
#RoermondNieuws #SjtadsomroopRemunj #MiddenLimburg




