Maandag 15 mei 2023 ontving Regio Noord-Limburg minister Bruins Slot van Binnenlandse Zaken & Koninkrijksrelaties. De minister kreeg een kijkje in de diversiteit van de regio, de specifieke uitdagingen en het succes dat samenwerking in onze regio te weeg brengt. De rode draad door het programma was Talentontwikkeling en het binden van talent in Noord- Limburg. Dit thema is niet zomaar gekozen. De monitor Brede Welvaart laat zien dat met name Innovatie en Human Capital belangrijke aandachtspunten zijn in Noord-Limburg.
Samen op pad
Tijdens het werkbezoek gingen we letterlijk samen op pad om de minister kennis te laten maken met partners en initiatiefnemers die zich inzetten van een gezonde toekomst van onze regio. Veel van de initiatieven die aan bod kwamen, zijn mede mogelijk gemaakt door de Regio Deal Noord-Limburg.
Het bezoek startte op de Brightlands Campus Greenport Venlo
. In deze open community bundelen wetenschap, ondernemers en het onderwijs hun krachten. Een belangrijk hotspot waar innovatie, onderzoek en kennisdeling op het gebied van gezonde voeding, gezondheid, duurzaamheid en digitalisering centraal staat.
Je kunt niet jong genoeg beginnen om kinderen kennis te laten maken met gezonde voeding. Kids University for Cooking | Kokkerelli
biedt educatieve programma's aan voor basisscholen en werken samen met kinderen aan de ontwikkeling van een gezond
voedingsaanbod. Suzanne Bisschops vertelde de minister vol passie over hoe leuk en lekker 'gezond eten' kan zijn en hoe belangrijk dat is voor jonge mensen. Ook de kinderen zelfvertelden in het Cooking Lab over gezonde voeding, wat ze allemaal leren en ze bereidde samen iets lekkers voor bij de koffie.
Daarna volgde een korte wandeling over het campusterrein met Birgit Teunissen. Een belangrijk doel van de campus is het realiseren van een ondernemend en innovatief netwerk waarin agrariërs, start-ups, MKB, corporates en onderzoeks- en onderwijsinstellingen elkaar ontmoeten en samenwerken aan de grote opgaven rondom een duurzame en nieuwe manier van ondernemen. Met de Shared Facilities wordt voorzien in het ontwikkelen van een breed gedragen project om het aanbod van Research & Development Facilities met aansluitende diensten en expertises op de campus te vergroten.