Ziekenhuis vraagt aandacht voor laaggeletterdheid tijdens Week van Lezen en Schrijven

10 sep , 00:02 nieuws
1000089492
LZR

Ongeveer 33.000 inwoners van Midden-Limburg hebben moeite met lezen en schrijven. Dat maakt het extra lastig om digitaal mee te doen, terwijl juist in de zorg steeds meer digitaal geregeld wordt, bijvoorbeeld via het patiëntenportaal Mijn.LZR.

Laurentius Ziekenhuis Roermond besteedt in de Week van Lezen en Schrijven van maandag 8 tot en met 15 september aandacht aan dit thema.

Samen met de bibliotheken in de regio biedt het ziekenhuis de cursus DigiVitaler aan. Daarin leren deelnemers stap voor stap hoe zij digitaal hun zorgzaken kunnen regelen, zoals het gebruik van Mijn.LZR. Ook in het ziekenhuis zelf kunnen patiënten bij het servicebureau terecht met vragen over het portaal.

Bij de start van de themaweek gingen bestuurder Karin Krol, wethouder Felix van Ballegooij en vertegenwoordigers van de gemeente Roermond, Bibliotheek Bibliorura en het taalnetwerk in gesprek met bezoekers in het ziekenhuis. Tijdens de actie werden tevens tasjes met informatie uitgedeeld.

Het ziekenhuis noemt het een mooi gezamenlijk moment om aandacht te vragen voor toegankelijke zorg en het belang van taal- en digitale vaardigheden.