ROERMOND - 'Ouch det nog! What now?': dat is de titel van het tweetalige (Roermonds/Engels) boekje dat is gepresenteerd door Veldeke Remunj, ter gelegenheid van het afscheid van Cathy OKelly als archiefmedewerkster bij de gemeente Roermond.
De van oorsprong Ierse Cathy schreef het verhaal in het Engels en gaf het aan Veldeke Remunj, om het te vertalen in ons dialect. Ze maakte er zelf ook de grappige tekeningen van meneer Dinges bij.
Meneer Dinges
Stel je voor dat je lekker onder de douche staat en de hele tijd gaat de bel. Wil je dan wel of niet weten wie er voor de deur staat? Om alle pech van meneer Dinges valt behoorlijk wat te lachen. Het boekje is bedoeld om voor te lezen aan kinderen van rond de 6 á 7 jaar, en om zelf te lezen voor kinderen van 8 of 9 jaar. Oudere kinderen van 10 tot 100 lezen natuurlijk de Engelse versie en kunnen die mooi vergelijken met de Roermondse variant. Het schakelen tussen meerdere talen bevordert bij kinderen de creativiteit, het geheugen en de concentratie.
Remunjs
Het idee voor het boekje ontstond door een toevallige ontmoeting en een gezellig gesprek in het stadhuis van Roermond, tijdens de voorbereiding van de tentoonstelling Remunjs zo gek nog neet. Die is overigens nog te zien in het Historiehuis aan de Neerstraat, tot juli 2025. Jos Even ontmoette Cathy. Zij woont en werkt al meer dan dertig jaar in Roermond en spreekt minstens vijf verschillende talen. Ook het Roermonds begrijpt ze prima! Ter gelegenheid van haar pensionering wilde ze dit zelfgeschreven en door Veldeke Kring Remunj uitgegeven boekje laten verschijnen. Marly Wiermans verzorgde de vertaling naar het Roermonds en Hans Simons was verantwoordelijk voor de vormgeving.
Verkoop
Het boekje is vanaf 6 mei te koop bij de bekende verkooppunten: Bruna en Boom aan de Neerstraat, De Póppedokter op het Munsterplein, De Kleine Tovenaar in Maasniel en Van Heijster in Swalmen. Het boekje kost 13,50 euro en haast je, want de oplage is beperkt!