
Jos Verstappen rijdt dit weekend in het Belgische Ieper zijn pas vijfde rally ooit. Daarbij waagt hij een sprong in het diepe door zich te meten met het sterke deelnemersveld van de WRC, waarin hij in de Rally2-klasse uitkomt in de door DG Sport Competition geprepareerde Citroën C3. Hij heeft daarbij Harm van Koppen als copiloot aan zijn zijde. Het duo heeft dit jaar nog vier andere rally’s op het programma staan, waarvan drie in België en één in Nederland.
“Alles werkte vandaag naar behoren”, vertelt Jos na afloop van de vrijdag. “Het begin van de dag vond ik lastig, omdat veel nog nieuw voor me is. Ik heb veel geleerd. Het is voor het eerst dat ik in dit wereldkampioenschap meerijd. Het is ontzettend moeilijk om het parcours hier in Ieper onder de knie te krijgen.”
“Bovendien was het zeven weken geleden dat ik samen met m’n copiloot gereden heb, dus we moesten elkaar weer even zien te vinden”, vervolgt Jos. “Daarna liep het soepel en bleven we ons verbeteren. Ik merk wel dat hoe meer ik met Harm in de auto zit, hoe beter we elkaar begrijpen en hoe beter en harder dat het gaat. Als je de middag met de ochtend vergelijkt, zie je dat het veel beter ging. Ik ben tevreden met het resultaat tot nu toe.”
“Met de auto hebben we nooit problemen en de balans is altijd goed, dankzij DG Sport die ons van een goede auto voorzien. Ik ben heel blij met hoe alles loopt en dat we vandaag alle stages gefinisht zijn en morgen verder kunnen. Ik heb er zin in. De hoofdzaak voor mij is dat ik er plezier in heb, maar natuurlijk pakken we het wel professioneel aan. Het belangrijkste is nu om ervaring op te doen, zoveel mogelijk kilometers te maken en hopelijk zien we dan op zondag de finishvlag.”