Landelijke Open Imkerijdagen: op bezoek bij de imker in de buurt

07 jul 2023, 16:16 Laatste Nieuws
imker
Imkerij deBIJdrage

Op zondag 9 juli opent Imkerij deBIJdrage haar deuren tijdens de Landelijke Open Imkerijdagen. Bezoekers zijn welkom in de bijenstal aan de Bredeweg 15 in Roermond (Maasniel) en krijgen van de aanwezige bijenhouder een kijkje in de bijenkast. Daarnaast vertelt de imker je graag over de wondere wereld van honingbijen. Toegang is gratis!

In de buurt

De Landelijke Open Imkerijdagen is een initiatief van de Nederlandse Bijenhoudersvereniging (NBV) waarbij wij als lokale vereniging graag aansluiten. Tijdens de open dag verwelkomen we belangstellenden van jong tot oud en vertellen we over de werkzaamheden als imker. Uiteraard geven we graag advies over hoe jij de bijen kunt helpen. Daarnaast kunnen de jongste bezoekers zaadbommetjes maken.


Belang van bijen

Insecten en in het bijzonder bijen zijn volop in het nieuws. Vooral hun leefomgeving en daarmee het aanbod van dracht ofwel voedsel staat onder druk. Bijen zijn onmisbaar, met name omdat zij alsbestuivers van groot belang zijn voor vele soorten groenten en fruit, maar ook voor bloemen, planten en bomen in onze natuur. Het is daarom van groot belang onze omgeving zo bijvriendelijk mogelijk te maken. Bijvoorbeeld door het planten van allerlei bloeiende gewassen waar nectar en stuifmeel kan

worden verzameld.

Mooie hobby

Tijdens de Open Imkerijdagen openen we deuren die normaal gesloten blijven voor publiek en nemen we samen een kijkje in de bijenkast. Je zult zien dat bijenhouden een geweldige hobby is waar veel bij komt kijken. We nodigen je daarom graag uit op zondag 9 juli aan de Bredeweg 15 in Roermond.

Graag tot dan!

Praktische tips

Tijdens uw bezoek nodigen wij u uit een kijkje nemen in de bijenkast. Mocht u hier gebruik van willen maken dan krijgt u van ons een beschermend pak aan. Het is geadviseerd om een lange broek en dichte schoenen te dragen en spaarzaam te zijn met luchtjes (parfum etc). Bezoekers met een allergie voor bijensteken vragen we om dit vooraf kenbaar te maken.