Zo zwaar was storm Ciara

10 feb 2020, 8:56 Laatste Nieuws
storm 2660931 1920
Gerd Altmann via Pixabay

Storm Ciara was de zwaarste storm sinds 18 januari 2018. Op Vlieland werd tussen 12:00 en 13:00 uur gemiddeld windkracht 10 gemeten en daarmee was officieel sprake van een zware storm. De meest hevige windstoot boven land was eveneens voor Vlieland met maar liefst 129 km/uur. Dit meldt weeronline.nl

Op Vlieland was zondag om 14:00 uur zelfs even sprake van windkracht 11, een zeer zware storm. Het bleef de hele middag onstuimig met (zware) storm aan de kust.

Zondagavond trok een lijn met felle buien van noordwest naar zuidoost over het land. Ook op deze buienlijn werden zware windstoten gemeten. Zo kon Eelde (Noord-Drenthe) een rukwind van 103 km/uur noteren en haalde de wind in Vlissingen snelheden van 118 km/uur. In het zuiden, midden en oosten kwamen zware windstoten voor van 85-100 km/uur. Hierdoor ontstond op veel plaatsen schade. Zo waaiden bomen om en werden dakpannen van daken gerukt.

Teruglezen: Live-blog code oranje over storm Ciara

Onstuimig weer houdt aan

Het onstuimige weer is nog niet voorbij. Tot en met woensdagochtend blijft het stevig waaien en is dagelijks kans op zware windstoten. Aan de kust kan de westenwind soms stormkracht (windkracht 9) bereiken met daarbij kans op windvlagen tot 100 km/uur. Omdat het net volle maan is geweest, is het springtij. In combinatie met het stormachtige weer levert dat extra hoge waterstanden op aan de kust.

Donderdag en vrijdag waait het tijdelijk minder hard. Volgend weekend wordt het opnieuw onstuimig. Meer over het weer van deze week lees je in ons weerbericht.

Door: Yannick Damen van weeronline.nl