
De droogte in ons land bereikt al vroeg in het jaar alarmerende niveaus. Ook in Roermond blijft regen uit: sinds 1 maart is er slechts 41 millimeter gevallen, terwijl normaal rond deze tijd bijna het viervoudige wordt gemeten.
Het landelijke neerslagtekort stevent inmiddels af op 100 millimeter en zal de komende weken mogelijk oplopen tot 140 millimeter, ruimschoots boven eerdere recordjaren als 1976 en 2011.
Naast de droogte is het ook uitzonderlijk zonnig. Sinds begin maart zijn er al 635 zonuren geteld, waar normaal gesproken 578 gebruikelijk is voor de lente. De combinatie van zon, wind en gebrek aan neerslag leidt tot verhoogde verdamping en vergroot het risico op natuurbranden. Ook in Midden-Limburg wordt opgeroepen tot extra voorzichtigheid in natuurgebieden.
Weeronline sluit niet uit dat de lente van 2025 als droogste en zonnigste ooit de boeken in zal gaan, tenzij de laatste weken van mei nog voor onverwachte neerslag zorgen.