Toename woningvoorraad blijft in Limburg achter

25 sep , 11:13 nieuws
3baf1ae4-9a36-4ad6-b9f0-06d1d9f6a7d8

ROERMOND/AMSTERDAM – Limburg is ook dit jaar een van de provincies met de kleinste toename van de woningvoorraad per inwoner. Dat blijkt uit een analyse van VvE-beheerder Parel Beheer, gebaseerd op cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) over de eerste zeven maanden van de afgelopen vijf jaar.

Groei stokt

In de eerste zeven maanden van 2025 kwamen er in Limburg 1.863 woningen bij. Na drie jaar van daling is dit een lichte stijging: 35 procent meer dan in 2024. Toch blijft Limburg duidelijk achter bij de rest van Nederland.

Per 100.000 inwoners gaat het om 164 woningen in Limburg, tegenover een landelijk gemiddelde van 202 woningen. Alleen Friesland (121) en Drenthe (85) scoren nog lager.

Nieuwbouw drijft de groei

De groei komt vooral door nieuwbouw: 1.458 nieuwe woningen in zeven maanden tijd, 4 procent meer dan in 2024. Met 128 nieuwbouwwoningen per 100.000 inwoners blijft Limburg echter 37 procent onder het landelijk gemiddelde (203).

Grote verschillen per provincie

In Zeeland en Noord-Holland ligt de toename juist veel hoger, met respectievelijk 290 en 278 woningen per 100.000 inwoners.

📊 Bekijk de volledige analyse en de cijfers per provincie: 🔗 parelbeheer.nl/onderzoek-woningvoorraad-2025

Bron: Persbericht Parel Beheer, cijfers CBS

Roermond Nieuws – "Jouw nieuws uit jouw stad, voor en door Roermondenaren" Heb jij nieuws of tips uit jouw wijk of dorp? Mail dit naar [email protected].

#Roermond #RoermondNieuws #LaatsteNieuws #LokaalNieuws #Wonen #Limburg