Toeristenbelasting stijgt in Limburg, maar we zijn nog geen Amsterdam

20 feb , 11:44 nieuws
pexels loquellano 18703869
Pexels

LIMBURG - Toeristen die overnachten in Limburg betalen dit jaar gemiddeld 2,20 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 10,2 procent meer dan vorig jaar, zo blijkt uit het jaarlijks terugkerende onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.

Het overgrote deel van de Limburgse gemeenten voerde een prijsstijging door, maar Beekdaelen spant de kroon. In deze gemeente werd de toeristentaks dit jaar zelfs 37,9 procent duurder.

Zelf bepalen

Gemeenten mogen zelf bepalen of en met hoeveel ze het tarief verhogen. Dit jaar verhoogden 25 van de 31 Limburgse gemeenten het belastingtarief voor toeristen. De gemiddelde stijging met 10,2 procent in Limburg is meer is dan de landelijke stijging van 7,9 procent. Lokaal zijn er grote uitschieters. Naast Beekdaelen zijn dat Gulpen-Wittem (+37,5 procent), Mook en Middelaar (+33,3 procent), Simpelveld (+29 procent) en Roerdalen (+25,6 procent)

Duurste
Niet alle gemeenten voerden een verhoging door. Zes gemeenten, waaronder Beesel en Heerlen, hielden hun tarief gelijk ten opzichte van vorig jaar. Maastricht blijft, net als vorig jaar, koploper met het hoogste tarief. Dit zijn voor toeristen de duurste gemeenten van Limburg.

  1. Maastricht: 5,56 euro
  2. Roermond: 3,50 euro
  3. Vaals: 2,90 euro
  4. Gulpen-Wittem: 2,75 euro
  5. Eijsden-Margraten: 2,70 euro

In Nederweert (1,25 euro), Leudal en Peel en Maas (beide 1,30 euro) betalen toeristen juist de minste belasting voor een overnachting. Maar laten we eerlijk zijn: het valt toch eigenlijk allemaal in het niet bij de 17, 66 euro die je in Amsterdam kwijt bent.